Kadın Sağlığı & Jinekoloji

Kadın sağlığı ve kadın hastalıkları, kadın iç ve dış genital organlarının birden fazla, çeşitli ve komplike yapıda olmaları, hem iç genital organların birbirleriyle bağlantıları, hem de iç ve dış genital yapının birbiriyle bağlantılı olmasından dolayı, genç kızlık dönemlerinden, üreme çağı, menopoz, menopoz sonrası dönemler dahil her zaman önem arz eder, düzenli takipler, jinekolojik muayene ve tetkikler gerektirir.

Yılda bir kez yapılacak jinekolojik muayene, ultrasonografi ve smear, birçok jinekolojik hastalığın ilerlemeden daha basit şekilde çözülmesini sağlamaktadır.

Smear testi ile rahim ağzı sağlığı kontrol edilmekte, hpv virüs etkisi veya rahim ağzı hastalıkları ( ascus, cin 1-2-3, rahim ağzı kanseri ) erken dönemde tespit edilmektedir. Smear testlerimizde problem var ise hpv tipleme, kolposkopi , biopsi ve leep ile konizasyona kadar birçok işlemi ihtiyaca göre yapabiliriz.

Jinekolojik ultrasonda, yumurtalıklar ve rahim zarı (endometirum) gözlenerek, yumurtalık (over) kistleri, tümörleri, rahim zarı kalınlıkları ve rahim kanserinin tanısı, myomlar, tüplerde hidrosalpenks durumları tespit edilerek , gerekli tedavileri yapılabilir.

Kadın hastalıkları dendiğinde akla gelen birkaç kelime genellikle yumurtalık kistleri , miyomlar ve rahim alınmasıdır.

Bir problemi tespit etmek kadar, tespit edilen problemlerin çözüm yolu da önemlidir. Jinekolojik operasyonlar getekli durumlarda, gerekli hastalarımıza önerilmektedir.

Kadınlarda her dönemin görülebilecek şikayet ve hastalıkları birbirinden farklıdır. Bu yüzden jinekolojik değerlendirmelerde bu dönemlere göre düşünüp, hem taramaları atlamamalı hem de yapılacak muayene ve yardımcı laboratuvar – görüntüleme yöntemlerinden ( mamografi, meme ultrason) ona göre faydalanmalıyız.

Kliniğimizde tüm jinekolojik incelemeleri, muayene, ultrasonografi , laboratuvar, smear, patoloji ve görüntüleme yöntemlerini uygulayacak donanıma sahibiz.

Sağlığınız sizin için önemli olduğu gibi, buna aracı olduğumuzdan dolayı bizim için de çok önemlidir.

Sağlık mutluluktur …

Mesajınızı Yazın...
Nişantaşı Tüp Bebek Tedavisi
Harbiye Mah. Maçka Cd. Feza Apt. No:1 K:4 Şişli / İstanbul / MAÇKA NO :1
Powered by